BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8659229
*
nr 865 9229
Takarmatur
1 par, keramik, höjd: 22
Kondition: en är lagad
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2013
kl 19:57:15
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: takarmatur taklampa keramik
-
5056 Plafond
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors. Gla..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:44
-
5405 Takarmatur
1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
4035 Takarmatur
9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30
-
5233 Takarmatur
Funkis. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59
-
5082 Takarmatur
Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22
-
5081 Takarmatur
globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24
*
Takarmatur
Kondition: en är lagad
nr 865 9229
Takarmatur
1 par, keramik, höjd: 22
Kondition: en är lagad
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: takarmatur taklampa keramik
-
5056 Plafond
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors. Gla..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:44 -
5405 Takarmatur
1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
4035 Takarmatur
9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:30
-
5233 Takarmatur
Funkis. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:59 -
5082 Takarmatur
Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22 -
5081 Takarmatur
globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:24